O NAS

Wakacje z Historią są sposobem na przeżycie przygody życia!

To cykliczne wydarzenie dla całych rodzin, łączące odpoczynek z turystyką, eksploracją i pracą na rzecz zabytków. Staramy się by odbywały się w miejscach ciekawych pod względem historycznym i nietypowych, a często wręcz niedostępnych dla zwykłego turysty. Za zgodą gospodarzy terenu rozbijamy obozowisko i eksplorujemy teren. Zaglądamy dosłownie w każdą dziurę, pod każdy kamień. Zwiedzamy zakamarki świątyń, zamków i pałaców. Zwiedzamy je od szczytu wieży po czeluść podziemi. Odkrywamy zakamarki niedotykane ręką człowieka od dziesiątków, a nawet setek lat. Rozmawiamy z badaczami i świadkami historii. Nie raz udało nam się odkryć rzeczy, o których świat nie wiedział! Czasem też ciężko pracujemy fizycznie na rzecz zabytków – podczas wykopalisk archeologicznych, na poszukiwaniach, czy przy konserwacji obiektów. Wszystko odbywa się pod nadzorem archeologa i/lub konserwatora, oczywiście z wymaganymi prawem zgodami. Efekty naszych prac zdobią region, który odwiedziliśmy, wszelkie eksponaty pozyskane w trakcie naszych działań trafiają na wystawę.

Bawimy się także podczas wycieczek, ognisk, spływów kajakowych, czy rajdów samochodowych, bo nie tylko praca wypełnia nasz czas. Poznajemy region, który nas gości i informujemy o jego pięknie całą Polskę.

Edukujemy młode pokolenia i pokazujemy, jak ciekawa jest historia Polski!

Wakacje trwają 10 dni. Zazwyczaj jest około 60 uczestników. Jadą single, pary i całe rodziny, nawet wielopokoleniowe. Dla dzieci organizujemy opiekę i konkursy w trakcie wolontariatu dorosłych. Naszą bazą zawsze jest biwak namiotowy (dozwolone są także kampery i przyczepy kempingowe), który rozbijamy w pięknej scenerii, zarezerwowanej tylko dla nas.

Wakacje z Historią są inicjatywą społeczną i niekomercyjną. Od lat organizują je PHU Restyling wraz ze Stowarzyszeniem „Alchemia Czasu”. Zawsze staramy się nawiązać jak najszerszą współpracę z lokalnymi samorządami i organizacjami społecznymi, bo działamy z ludźmi i dla ludzi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Co roku szukamy sponsorów, żeby impreza mogła powstać, a także żeby pracę na rzecz zabytków wynagrodzić wartościowymi upominkami.

Zachęcamy do współpracy podmioty i osoby fizyczne pragnące wesprzeć Wakacje z Historią.

KONTAKT